Jedním z nejznámějších druhů moderního umění, které je na raketovém vzestupu, je Street Art či Graffiti Art umění, jehož současná podoba má svůj původ ve Filadelfii a slovo pochází ze slova sgrafito, což představuje vyškrabávaní znaků či obrázků do zdi. S tím má dnešní podoba street artu však velmi málo společného. Stejně tak jako má velmi málo společného s luxusními jeskynními malbami. Podobu nacházíme jen v tom, že „výtvarníci“ jako svá malířská plátna využívají veřejné budovy, zdi a městské prostory. Přestože mnoho „počmáraných“ zdí v ulicích může pobuřovat, patří neodmyslitelně do dnešní doby a současných měst. Hlavním předpokladem pro kladné vnímání této specifické dekorace ulic, je jejich vhodné umístění. Street art dokáže vdechnout strohým a nepěkným urbanistickým lokalitám nový luxusnější život a energii tak, jako by to často nedokázal ani renomovaný architekt.
Amerika 70. let byla ideální místo pro vznik graffiti. Do podvědomí uměleckého světa se graffiti dostalo právě v 70. letech a to díky Takimu, jenž působil v New Yorku. Jednalo se o přistěhovalce z Řecka, který ovlivnil mnoho budoucích tvůrců graffiti a do dnes je považovaný za legendu. Po něm se významněji do historie graffiti zapsal Frank207 a Joe136.
New York byl předurčen k tomu, aby se zde graffiti zrodilo. Bylo to obrovské anonymní město, kde každý bojuje o kousek místa na slunci. Graffiti bylo používáno jako prostředek boje mezi jednotlivými skupinami dětí a to převážně přistěhovalců v Brooklynu a Bronxu. Pomocí tagů na zdech si označovali svá území.
Z obyčejných tagů pomalu vznikala originální umělecká díla, která si získávala stále větší počet příznivců. Přestože si radnice nevěděla rady se stále přibývajícími nápisy ve veřejném prostranství, které zahrnovalo významné budovy, památky, ale i vlaky, vznikla v roce 1973 ve čtvrti Soho první luxusní výstava graffti v Razer Gallery.
Postupně se toto umění šířilo do jiných měst USA a pak dále do celého světa. V roce 1989 bylo v New Yorku otevřeno první muzeum graffiti.